ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11312315
*
nr 1131 2315
Spegel
förgylld ram, 76x62
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2017
kl 20:42:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/9 23:56:38
1
100 kr
25/9 13:59:28
2
150 kr
25/9 19:10:25
3
200 kr
25/9 19:19:48
4
250 kr
25/9 20:26:40
5
400 kr
25/9 20:29:40
6
350 kr
25/9 20:29:40
5
400 kr (Budbetjänt)
25/9 20:31:35
6
450 kr
25/9 20:34:50
5
500 kr
25/9 20:37:12
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1131 2315
Spegel
förgylld ram, 76x62
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/9 23:56:38 | 1 | 100 kr |
25/9 13:59:28 | 2 | 150 kr |
25/9 19:10:25 | 3 | 200 kr |
25/9 19:19:48 | 4 | 250 kr |
25/9 20:26:40 | 5 | 400 kr |
25/9 20:29:40 | 6 | 350 kr |
25/9 20:29:40 | 5 | 400 kr (Budbetjänt) |
25/9 20:31:35 | 6 | 450 kr |
25/9 20:34:50 | 5 | 500 kr |
25/9 20:37:12 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02